V soboto, 7. aprila 2018, smo delavci šole v sodelovanju z Zdravstvenim domom Koper in različnimi lokalnimi društvi obeležili Svetovni dan zdravja, ki je letos potekal pod geslom »Univerzalna dostopnost do zdravstvenih storitev: za vsakogar, vsepovsod.« Dogodek je bil namenjen otrokom iz vrtca in šole, njihovim staršem in tudi vsem ostalim krajanom.

Dan smo v sončnem jutru začeli z uvodno prireditvijo na šolskem igrišču, ki so jo pripravili učenci naše šole skupaj s svojimi mentorji. Zatem so prijazne gospe iz društva Šola zdravja vodile skupinsko jutranjo telovadbo. Na šolskem igrišču in v prostorih šole so zatem potekala najrazličnejše delavnice na temo zdravja ter predstavitve društev, predavanje Varni na internetu ter predavanje o pomenu cepljenja, na stojnicah pa je bilo možno opraviti različne zdravstvene in laboratorijske meritve.

Kristina Pust Badovinac, koordinatorica Dneva zdravja