Včeraj, 14. 11. 2023, je na naši šoli potekal poseben športni dan, na katerem so sodelovali učenci četrtih, šestih in osmih razredov. Predstavniki Slovenskega paralimpijskega komiteja so nam predstavili koncept paralimpijskih iger. Učenci so se razdelili v manjše skupine, da so se lahko preizkusili v različnih parašportih, kot so košarka na vozičkih, golbol, namizni tenis in balinanje. V namiznem tenisu so se učenci lahko pomerili z Lukom Trtnikom, evropskim prvakom in paralimpijcem. Aleš Sečnik je učencem predstavil svojo življenjsko zgodbo. Zgodba o svetovnem rekorderju v plavanju, ki se je poškodoval v starosti 14 let na smučanju in tako pristal na invalidskem vozičku, je otroke presunila.

Ta dan bo vsem sodelujočim ostal v spominu, saj smo spoznali, kako pomembno je zdravje in kako malo je včasih potrebno, da se nam zgodi nesreča. Za otroke so se parašportniki pokazali kot super junaki, ki s trdim delom, vztrajnostjo in pozitivno energijo sledijo svojim sanjam in dosegajo zastavljene cilje.