V letošnjem tednu otroka je v ospredju radovednost. V poslanici Zveze Prijateljev Mladine Slovenije so zapisali, da radovednost pomeni zanimanje za različne stvari, zato nas vodi k odkrivanju sveta okoli nas in raziskovanju znanja.

V torek, 3. 10. 2023 so se učenke in učenci od 1. do 3. razreda odpeljali na OŠ Koper prav z namenom, da bi odkrili še kaj novega ter si tako pridobili novo izkušnjo in spoznanja. V družbi otrok sosednjih osnovnih šol so prisluhnili različnim glasbenim zvrstem, ki sta jih izvedla pevka Marta Zore in igralec Gojmir Lešnjak Gojc z glasbeniki. V dobri uri glasbene prireditve sta nas popeljala od opere, do popa, roka in metal glasbe. Natančneje sta nam predstavila skupino tolkal in nas vključila v njuno prepevanje in rajanje. Veseli smo bili, da smo na tem dogodku prisluhnili tudi Mladinskemu pevskemu zboru naše šole.