Namenitev dela dohodnine

Spoštovani starši!

V tem šolskem letu se tako starši kot strokovni delavci naše šole zavedamo, da bo število upravičencev denarne pomoči naraslo predvsem zaradi trenutne situacije v Republiki Sloveniji.

V želji vzpodbuditi sočutnost do soljudi in dobrodelnosti imamo odrasli nalogo, da smo mlajšim generacijam vzor in zato želimo z ozaveščanjem in z različnimi organiziranimi dejavnostmi v prihajajočem šolskem letu spodbuditi donacije v šolski sklad.

Naš sklad skozi celo leto z vašo dragoceno denarno podporo pomaga učencem, ki si zaradi različnih dejavnikov ne morejo privoščiti razigranih in nepozabnih trenutkov s sošolci v šoli v naravi, na izletih, na različnih delavnicah, šolskih pripomočkov, malice in kosil.

Zavedamo se, da skupaj zmoremo več, zato bi vas želeli prijazno spomniti, da sprejemamo donacije skozi celo leto v denarni ali materialni obliki. V letu 2023 pa bo uvedena novost, saj bo naš šolski sklad upravičen do donacij iz namenitve dela dohodnine (do največ 0,3%).

Navodila in obrazec za donacijo oz. navodila za elektronsko oddajo najdete na naši spletni strani.

Vsak še tako mali znesek bo lahko odločilen, da učencem omogočimo to, čemur bi se morali zaradi stiske odpovedati.

Iskrica v otroških očeh je najlepše darilo, ki bogati našo dušo.

S hvaležnostjo

Strokovni delavci šole OŠ Šmarje pri Kopru

Podatki o šolskem skladu:

Šolski sklad OŠ Šmarje pri Kopru, Šmarje 1, 6274 Šmarje;

davčna številka: 98962043

Povezave:

Navodilo za izpolnjevanje zahteve za namenitev dela dohodnine za donacije – klikni tukaj

Zahteva za namenitev dela dohodnine za donacije (obrazec za tiskanje) – klikni tukaj

Zahteva za namenitev dela dohodnine za donacije (elektronska oddaja) – klikni tukaj

Uradni list 125/2022