Prvošolci so se v minulem tednu posvečali tematikam medsebojne povezanosti, drugačnosti, spoštovanju in strpnosti.

Književno besedilo o super babici, ki ga je napisal Jan De Kinder z naslovom Moja babica in projekt »Ti meni danes, jaz tebi jutri«, ki se posveča socialnim odnosom in želi otroke spodbuditi k razmišljanju o odnosih s starejšimi, sta nas spodbudila, da smo se odpravili na obisk k gospe Stanki Hrvatin. S pesmico, risbico in otroško razposajenostjo smo jo vrnili v otroške, šolske dni in ji pričarali nasmeh na obrazu.

Otroci so ob vrnitvi v šolo ugotavljali, da kljub temu, da ne skače s padalom in vadi kikboksa, kot je to počela babica v literarnem delu, je tudi ta babica super babica, saj je z nami prepevala, je veliko doživela, se je spomnila svojih šolskih dni, bila je prijazna in vesela.

Veseli smo bili, da nas je sprejela in srčno upamo, da smo ji polepšali tisti oblačen ponedeljkov dopoldan.