Z velikim ponosom sporočamo o velikem uspehu Otroškega pevskega zbora Glasbene šole Koper in podružnice Izola, v katerem pojejo tudi naše učenke Nea Maršič, Demetra Pucer in Kim Viler. Zbor se je udeležil 27. državnega tekmovanja otroških pevskih zborov, ki je potekalo 14. maja 2024 v Zagorju ob Savi in dosegel izjemen uspeh. Po odličnem nastopu so prejeli zlato priznanje z odliko ter se uvrstili na 1. mesto.

Zbor je prejel še tri posebna priznanja in eno nagrado, in sicer:

• posebno priznanje za najboljšo prepričljivo izvedbo celotnega nastopa,
  • posebno priznanje za najbolj prepričljivo izvedbo izvorne sodobne zborovske skladbe, napisane od leta 2004, za izvedbo skladbe Bojana Glavine: Ptice,
  • posebno priznanje za najboljšo sestavo sporeda ter
  • nagrada najboljšemu otroškemu pevskemu zboru, nagrada v obliki ogleda nove opere Kekec in škrat Skovik.

Čestitke vsem pevkam in pevcem ter njihovim mentorjem za izjemen trud, predanost in odličen nastop.