Tekmovanje iz ZNANJA ANGLEŠKEGA JEZIKA

Tekmovanje za 8. in 9. razred poteka v organizaciji Zavoda za šolstvo Slovenije.

Posamezne stopnje bodo izvedene:

• šolska stopnja: torek, 21. 11. 2023 ob 13.00 uri,
  • državna stopnja: sreda, 3. 4. 2024 ob 14.00 uri.

Tematsko področje na državni stopnji tekmovanja za 8. razred je »Changes make the world go round«.

Literarna predloga za državno raven za 9. razred je S. K. Ali: Love from A to Z.

Učenci se na tekmovanju potegujejo za bronasto, srebrno in zlato priznanje.

Priprave na tekmovanje za osmošolce bodo potekale ob ponedeljkih, 6. šolsko uro, za devetošolce pa ob torkih 6. šolsko uro.

Tekmovanje za 7. razred organizira Slovensko društvo učiteljev angleškega jezika IATEFL.

Tema : United we stand, divided we fall

Učenci bodo pod vodstvom mentorice Patricije Štefančič Počkaj pripravili napisan scenarij in kratek štiriminutni videoposnetek z uvodno špico in vsebinskim delom. Učenci bodo delali v parih ali manjših skupinah. Vsi učenci bodo ves čas aktivno sodelovali pred kamero s približno enakim deležem govorjenega besedila v angleškem jeziku. Pri snemanju bodo uporabili aplikacijo Videoshop – Video Editor. Uporabe jih bo naučil mentor Bojan Maljevac.

Sodelujoči učenci morajo zaključiti in oddati izdelke do 15. 2. 2024. Odlični izdelki bodo poslani na državno tekmovanje. Oddaja mora biti zaključena do 21. 3. 2024. Izdelke, ki se uvrstijo na državno tekmovanje, lahko učenci pod vodstvom mentorice po šolskem tekmovanju in pred oddajo za državno tekmovanje še nadgradijo in izboljšajo.

Tekmovanje za 6. razred organizira Slovensko društvo učiteljev angleškega jezika IATEFL.

Kot vsako šolsko leto se bodo tudi letos naši učenci udeležili tekmovanja iz znanja angleškega jezika.

Tekmovanje poteka na dveh ravneh:

• šolska raven tekmovanja:  sreda, 29. 11. 2023 ob 13. uri,
  • državna raven tekmovanja: torek, 19. 3. 2024 ob 14. uri.

Pri pripravah na tekmovanje bomo poskušali dosegati višje ravni znanja angleščine. Cilj je spodbujanje učencev k temeljitejšemu, bolj poglobljenemu in samostojnejšemu učenju na osnovi razpoložljivih virov.

Od nalog bralnega razumevanja bomo prehajali na naloge rabe jezika in besedišča. Utrdili bomo rabo angleških časov in se preizkušali v pisanju pisnih sestavkov.

Šolska raven tekmovanja temelji na preverjanju bralnega razumevanja, rabe jezika in pisnega sporočanja.

Tematsko področje na šolski stopnji tekmovanja bo: Sports – No pain, no gain

Tematsko področje na državni stopnji tekmovanja bo: Sports – Citius, Altius, Fortius

Na šolski ravni učenci lahko dobijo bronasto priznanje, na državni ravni pa srebrno ali zlato priznanje.