Letos smo se že drugič pridružili pobudi Evropske komisije za praznovanje dneva evropskih avtorjev, ki smo ga obeležili v ponedeljek, 25. marca. S tem želimo mlajše generacije dodatno spodbuditi k branju knjig in odkrivanju raznolikosti evropske literature. Namen tega dne je ozaveščati otroke in mlade, kako pomembne so knjige in kako lahko branje kakovostne literature prispeva k njihovemu celostnemu razvoju. Ta dan smo v oddelkih vsaj eno uro posvetili različnim dejavnostim, ki so povezane z branjem dobrih knjig.  Na razredni stopnji so za to poskrbele razredničarke, na predmetni stopnji pa knjižničarka in obe slovenistki.

Posebej so se potrudili učenci 4. a razreda, ki so že v petek, 22. 3. obiskali vrtčevske otroke in jim prebrali ter odigrali pravljico Trmasti osliček. Skupaj so izdelali kostume, se naučili dramatizacijo in izdelali lutke. Poskrbeli so za ozadje in živali pobarvali. Vsi skupaj so bili zelo ustvarjalni.

Nekaj utrinkov tega dne  …