V petek, 7. 6. 2024 so na koprski Bonifiki potekale »Plazma Športne igre mladih«. Ta športno-družabni dogodek je združil učence in učenke 1. triletja obalnih šol. Po uradnem nagovoru organizatorjev, župana in prižigu olimpijske bakle so se uradno začele igre. Ob glasbi smo se zavrteli in zaplesali ter že nestrpno pričakovali vse športne izzive, ki so jih za nas pripravili. Namen teh je bil spodbujanje gibanja, razvijanje poštene igre in skrb za naš planet, saj preko gibanja otroke opomnijo tudi na pravilno ločevanje odpadkov. V sproščenem vzdušju so se učenci in učenke med seboj pomerili v igri med dvema ognjema, na štafetnem poligonu in v teku na 60 m. Preizkušali pa so se lahko tudi v metanju obročev, atletskem poligonu in brcanju žoge v tarčo. Ob zaključku je sledila še razglasitev in podelitev medalj. Našo šolo smo uspešno zastopali. V igri med dvema ognjema sta bili najboljši ekipi Mravljice, ki so jo sestavljali učenci 1. a razreda ter Ognji iz 2. a. Imeli smo tudi nekaj hitrih tekačev iz 1. b in 3. a razreda.

Več o dogodku si lahko preberete na:

Sončna obala Mestne občine Koper gostila šestnajsti Telemachov dan športa v sklopu Plazma Športnih iger mladih